Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se vyznat v granulích (značkách)?

Kočka není hlodavec ani vegetarián, proto potřebuje hlavně maso!

Složení krmiva je velmi důležité, věnujte mu, prosím, pozornost.

Obecně panuje názor, že existují 3 kategorie granulí:

 1. "marketová" (běžně dostupná)
 2. prémiová
 3. superprémiová

Já se spíše přikláním k tomuto dělení:

 1. nevhodná (většinou komerční, příliš levná) - mohou způsobovat zdravotní problémy a nemoci vzhledem k nevhodnému složení (zvracení, průjmy, močové kamínky apod.)
 2. vhodná - s vysokou výživovou hodnotou, nezpůsobující zdravotní potíže

 

Dobré krmivo se pozná jak jinak, než podle složení. Jelikož většina z nás nemá možnost jít se podívat, jak a z čeho se krmivo vyrábí, musíme se řídit uváděným složením. Vyznat se v něm je tak trochu věda, proto zde uvádím pouze základní zásady a zbytek si můžete přečíst na stránkách, na které odkazuji.

Pokud chcete kupovat svým kočkám to nejlepší, tak počítejte s tím, že ke shánění budete muset vynaložit trochu úsilí. Cena je u kvalitních krmiv samozřejmě vyšší, ale koupí nejdražšího krmiva si automaticky nepojišťujete kvalitu. Záleží také na maržích, které jsou u kamenných obchodů o hodně vyšší, protože zde jsou vyšší náklady na provoz. Proto se vám kvalitní krmivo, na které narazíte většinou (pouze) na internetu může zdát podezřele levné. Když si ale na internetu najdete dražší komerční krmivo, které je běžně k dostání, zjistíte, že je zde také o poznání levnější.

 

Nekupujte:

 • barvené granule - barviva Vaší kočce neprospívají a pouze se Vás snaží obalamutit tak, abyste si mysleli, že když dáte kočičce červenou granulku, tak dostává masíčko, a když zelenou, tak je v tom zelenina (krmiva typu Whiskas)
 • nedejte na reklamu - dobré krmivo nepotřebuje reklamu a Vy za ni nepotřebujete platit
 • granule pro psy - kočka má jiné nároky (potřebuje více masa, psí granule mohou obsahovat něco, co kočka nesnese)
 • marketová a také bohužel dobře dostupná krmiva

Seznam často kupovaných "špatných" krmiv, aneb teď pro Vás mám (zřejmě nemilé) překvapení:

 • Whiskas
 • Kitekat
 • Frieskies
 • Pro Plan
 • Ontario
 • Royal Canin (RC)
 • Eukanuba
 • Coshida (stejné jako Whiskas)
 • Animonda Rafiné
 • Hill's Science Plan
 • IAMS

Na základě diskuze níže chci uvést, že krmivo Brit (Brit Premium, Brit Care a Carnilove) nemůžu doporučit kvůli množství negativních zkušeností a také nedůvěřuji surovinám (např. Brit Care obsahuje "dehydratované kuře" - tedy které části, všechny vč. vedlejších?) a také kvůli špatným šaržím, které se v poslední době objevují. Kdo hledá dobrou cenu a nepotřebuje nejkvalitnější suroviny, může vyzkoušet. Pozor na kapsičky Brit Premium, ty svým složením nepatří do dobré kvality.

Nenechte se zmást testy na kvalitu krmiv. Není v nich testováno to, co by mělo, a výsledky bývají podplacené, o čemž jsem se už několikrát přesvědčila. Také odborné "NEZÁVISLÉ" články nejsou tak nezávislé, jak bychom si přáli. Zejména se to týká metody BARF, tak často opěvované a z druhé strany zahěné.

A teď dobrá zpráva, existují i dobrá krmiva - hlavní hledisko je obsah masa a jeho kvalita:

 • Arden Grange
 • Applaws - prodělalo špatnou šarži při změně továrny v roce 2016
 • Orijen
 • Leonardo
 • Firstmate
 • Taste of the Wild
 • Acana
 • Felidae
 • Eagle Pack Holistic

Toto je pouze několik příkladů krmiv. Jakmile se začnete zajímat o složení, kvalitní krmiva si snadno vyhledáte sami :-)

 

Čím se často kočkař řídí a nad čím bychom se měli zamyslet?

Hodně majitelů koček se ve snaze zajistit zvířátku to nejlepší krmení při návštěvě veterináře zeptá, které krmivo je nejlepší, které doporučuje. Veterináři jsou ovlivněni obchodními zástupci určitých značek, kteří je navštěvují a přesvědčují k prodeji (veterinárních) krmiv. Při tom krmivo samozřejmě vychválí. Veterináři se nespecializují na krmiva, většina z nich se složením vůbec nezabývá a pokud se jich zeptáte na určité krmivo, tak se snaží vzpomenout, zda ten název někdy slyšeli... Pokud ne, krmivo zavrhnou.

Veterinář Vám s velkou pravděpodobností poradí, abyste krmivo nestřídali. Ano, nestřídejte krmiva různých kvalit, střídejte pouze kvalitní krmiva, ale pokud máte možnost, střídejte. Zvířátku neublížíte, ačkoli veterinář Vás bude přesvědčovat o opaku (tento jeho názor však není ničím podložen).

Někteří "odborníci" Vám poradí, abyste nekupovali krmivo s "příliš" vysokým obsahem bílkovin. Že prý je to pro kočku "nezdravé". Většinu stravy divoké kočky tvoří maso, které je, světe div se, plné bílkovin... Takže bílkoviny ano, ale z větší části určitě živočišného původu.

 

Čím se řídit neboli takhle ano:

 • podíl masové moučky musí být co nejvyšší (nejlépe alespoň 30 %) a musí být přesně specifikováno, o jaké maso se jedná - např. kuřecí (nikoli pouze maso nebo "kuře")
 • musí se jednat o dehydrované maso - tzn. moučku (moučka obsahuje maso i kosti a čerstvé maso obsahuje pouze maso) nebo čerstvé maso ve velkém množství
 • maso, resp. specifikovaná masová moučka musí být rozhodně na prvním místě
 • krmivo nesmí obsahovat obilí a když už ho obsahuje, tak rozhodně nesmí být na prvním místě a musí být specifikováno, určitě se vyhněte výrobkům, kde jsou ve složení "obilniny" nebo "obiloviny" nebo ještě horší "vedlejší výrobky rostlinného původu"
 • ve složení byste neměli najít výrok typu "obsahuje konzervační látky povolené v EU" - bývají v tom látky, které mohou Vašemu zvířátku škodit - viz www.emulgatory.cz (doporučuji si seznam vytisknout a nosit do obchodů, kde běžně nakupujete potraviny, budete jistě velmi překvapeni, co všechno jíte), nebo tyto látky najdete přímo vypsané a můžete si sami překontrolovat, zda to jsou nebo nejsou ty, které chce své kočičce dopřávat (nejčastěji používané specifikované špatné konzervanty: BHA, BHT)
 • měly by být použity přírodní konzervační látky (např. vitamin E)
 • pozor - vedlejší výrobky mohou zahrnovat nevhodné přísady jako pařáty, zobáky apod.

Výše uvedené body jsou znázorněním toho, jak by to mělo vypadat. Realita je taková, že výrobci si při deklaraci složení tvoří vlastní pravidla. Je vhodné si pročíst stránky výrobce, z nich se dá zjistit překvapivé množsví informací, které Vám pomohou při výběru krmiva. Výrobce by se na svých stránkách měl určitě vyjádřit k původu surovin, zda testuje krmivo na zvířatech. Představení továrny je velké plus.

 

Hlavní zdroje informací (vhodné navštívit):

www.firstmate.cz

www.kocky-online.cz/forum

www.svetkocicek.cz

 

Poměr cena / spotřeba

Granule pro koťata, dospělé kočky, kastráty, nebo kočky žijící jen doma?

 

Granule určené pro koťátka mívají větší výživovou hodnotu, což znamená, že jich kočka sní méně než těch ostatních.

Rozhodně se nemusíte cítit provinile, pokud koťátku náhodně podáte krmivo pro dospělé kočky či naopak. Panuje však názor, že granule pro koťátka mohou uškodit dospělému jedinci, vzhledem k množství přidaných vitamínů mohou zatěžovat orgány.

Dražší, resp. lepší krmiva také zasytí kočičku lépe než ta nekvalitní. Proto když budete kočce podávat kvalitní granule, tak jich spořádá méně, čímž majitel ve výsledku ušetří.

Určitě se vyhněte již zmíněným krmivům dietním (light, castrate, indoor apod.). Doporučuji kupovat granulky pro dospělé kočky (adult).

Z toho vyplývá, že pokud výrobce uvedl na trh krmivo bez určení, pro jaké kočky je vhodné, nemusí Vás to zneklidňovat.

Doporučuji kupovat velká balení - vyjde to mnohem levněji. Je vhodné zakoupit barel (nebo několik) na granule. V dnešní době se už nemusíme bát, že když kočičce granule nezachutnají, tak jsme vyhodili peníze oknem. Stačí si podat inzerát - např. na fórum o kočkách, či různé inzertní servery (úspěšní jistě budete na www.aukro.cz). Nebo druhou možností je odvézt krmivo do útulku. Třetí možností je přimíchávat granule do těch, které kočce chutnají (pozor - kočka může tuto "lest" odhalit).

 

Co dělat, pokud kočičce přestane podávané krmivo chutnat?

 

Může se stát, že svému zvířecímu miláčkovi nasypete granulky a on na Vás vrhne pohled, který říká: "A nic lepšího už tam nemáš? To jsi mě teda nenadchnul..."

Postup je dost individuální, obecně lze říci, že není dobré krmit dlouhodobě jedním druhem krmiva. Výsledkem totiž může být výše uvedená situace, nebo v horším případě si kočka na jistý druh granulí zvykne natolik, že když jí nasypete něco jiného, tak to bude odmítat (krmivo se může přestat vyrábět).

Já osobně mám doma několik druhů granulek (od různých výrobců) a ty střídám. Pozor, odborná literatura uvádí, že velmi častým střídáním granulí si můžete "vyšlechtit" vybíravou kočičku.

Sami jistě vycítíte, jak moc střídat granule. Pokud kočička vyjí mističku a Vy jí nasypete jiné krmivo, myslím, že by neměl být problém. Na "vymňoukávání" oblíbeného krmiva bych ovšem nereagovala.

 

Panuje názor, že někteří výrobci přidávají do krmiva látky zlepšující chuť. Takovým výrobkům se raději vyhýbejte - jsou výrobci, kteří to přímo uvádějí jako výhodu, jako důvod, proč byste si měli jejich výrobek koupit! Kdyby tam ty látky nebyly, kočky by kolem těchto granulí chodily obloukem.

Proč asi? Protože kočka pozná, co je pro ni dobré. Příklad ze života: Jednou se mi bohužel podařilo koupit granule, kde na prvním místě byly obiloviny (!). Moje koťátka to vůbec nechtěla papat. Všechny ostatní druhy granulek papala bez problémů.

Pozor na články v novinách, časopisech a na internetu!

V nich se mimo jiné můžete dočíst, že žádní výrobci do svých granulí látky zlepšující chuť nedávají.

Nevěřte všemu, co kdo napíše! Znovu radím, řiďte se svým rozumem. Víte, co se dává např. do paštik? Ano, je to "odpad", ale hezky okořeněný, aby nám chutnal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Kocka a granule

(Lenka, 22. 2. 2016 23:01)

Dekuji. Koupila jsem kotatku Applaws a to ji moc chutna :-).

Stolice koťátka?

(Hanka, 15. 2. 2016 22:05)

Dobrý den,máme 4,5 měsíční Mainskou mývalí kočičku.Pozvolna jsme přešli z granulek Sanabell (krmila chovatelka) na granulky Applaws pro koťátka.Granulky ji moc chutnají a pije také dostatečně.Na stolici chodí 2-3x denně, ráno má tuhý bobek, ale večer už ho tak tuhý nemá, ale není to každý den.Nejdříve jsem myslela, že je to z konzervičky(podáváme Applaws kuřecí pro koťátka) ale i když je jen na granulkách stává se to také.Čím to může být,jsou granulky Applaws správná volba co se týče kvality?Napadlo mě že by to mohlo být i kvalitou vody(bydlíme v panelákovém bytě).Možná u chovatelky byla jiná voda.Pomohlo by podávat vodu převařenou?Jinak kočička je samozřejmě očkovaná i odčervená.
Moc děkuji za odpověď případnou radu.
Mějte se hezky

Re: Stolice koťátka?

(Mitkocicku, 16. 2. 2016 17:52)

Dobrý den, tak takový problém jsem ještě neřešila. Může to souviset s šarží krmiva - jak jsem už zmínila, přesouvali výrobu, tak zkuste změnit značku a po nějaké době se můžete zase zkusit vrátit k Applaws - nové šarže už jsou prý bez problémů, ale teď v únoru jsou určitě všude ještě ty první šarže - nebo se ptejte po té nejdelší expiraci co existuje ;)
Zkusila bych teď místo Applaws třeba Firstmate nebo např. N&D, je spousta značek, které můžete vyzkoušet :)

Re: Re: Stolice koťátka?

(Hanka, 16. 2. 2016 19:34)

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Expirace balení granulí je 10 měsíc 2017, což se mi zdá OK.Značky které mi doporučujete vůbec neznám a chtěla bych poprosit zda mi můžete doporučit ještě i jiné kvalitní granule pro koťátka.Není to, že by měla průjem, ale prostě o není klasický pevný bobek a tím pádem ji to ušpiní i delší chloupky pod zadečkem.A mohu během takto krátké doby přejít již na další značku krmiva, bude už třetí během měsíce?
Děkuji za ochotu a radu
Hanka

Re: Re: Re: Stolice koťátka?

(Mitkocicku, 19. 2. 2016 13:57)

Dobrý den, z těch známějších bych doporučila Brit nebo Acanu. Pokud je problém, je určitě potřeba krmivo změnit, klidně i třikrát do měsíce ;)

Re: Re: Re: Re: Stolice koťátka?

(Hanka, 19. 2. 2016 16:55)

Dobrý den,
děkuji za pomoc a to i výběrem granulí co se týče i do budoucna.
Již 3.den zkouším kočičce dávat pouze převařenou vodu a krmím stále granulemi Applaws a problém s kašovitou večerní stolicí úplně zmizel.
Tak nevím, zda je to tou vodou nebo jejímu trávicímu traktu to trvalo déle než si na ně zvykla.
Každopádně jsem ráda že problém zmizel.
Mějte se hezky a ještě jednou děkuji

kvalita 7kg balení?

(Markéta, 14. 2. 2016 21:39)

Dobrý den, moc Vás zdravím a děkuji za informace z Vašich stránek. Díky Vám jsem objevila Firstmate pro mého přitoulaného kocourka, kterému bohužel chronicky selhávají ledviny. Díky těmto granulím se ale teď drží a dokonce trochu přibral :-).Mám ale ještě další tři přitoulané kočky. Kočička po sterilizaci hodně přibrala, dávám jí Brit Care Daisy. Další kocour má rád lososa, tak dostává Brit Care Cocco (nevím, zda by nebyl lepší Brit Care Sunny, nebo Carnilove s lososem?)a asi 7 měsíční kočička hamá dost málo. Dávám jí Applaws kuře s lososem, protože pro koťata mi ho nejedla. Hodně ujídá také starší kočičce granule Daisy. Applaws s lososem přidávám na přilepšenou samozřejmě všem(jen tomu nemocnému ne). Jsem ráda, že Brit Care považujete za celkem dobrou kvalitu. Snažím se jim všem opravdu dát to nejlepší, ale bohužel finance mě občas limitují. Nevadí to, pokud jim to takto míchám? Když se podíváte na složení, schvalujete mi výběr? Nebo by jste něco měnila? Občas přidám tuňák paštiku Gourment a kočičí mléko. Chtěla jsem se Vás ještě zeptat, zda jste se nesetkala s tím, že by Vám kočička granule jedla z malého balení např. z 2 kg a ze 7 kg balení ne? Mám tuto zkušenost u Brit Caru, kde ale granule ještě jedí z většího balení, ale viditelně s menší chutí. Bohužel mnohem horší to je u 7kg Applawsu, který prostě nejedí vůbec, a když hned vedle položím granule z malého balení, tak to slupnou hned... Expirace je u všeho v pořádku. Už jen na pohled a vůni je též patrný rozdíl. Granule z velkého balení jsou mnohem světlejší,sušší,na pohmat tlustší...Nevím si s tím moc rady, byla jsem nadšená, že mají kvalitu a že jim chutná, koupím cenově výhodnější velké balení a najednou tohle,...Příště budu asi už kupovat jen 2 kg ..., ale bohužel mi to vyjde vše ještě dráž...Máte nějakou radu? Chci také kontaktovat konkrétního dodavatele, ale asi si moc nepomůžu... Doporučila by jste mi ještě nějaké jiné granule, které by byly vhodné třeba pro všechny moje kočičky? Děkuji Vám moc za brzkou odpověď a za veškeré rady a informace na Vašich stránkách. Mějte se hezky, ať se Vám daří :-).

Re: kvalita 7kg balení?

(Mitkocicku, 16. 2. 2016 17:46)

Dobrý den, jsem ráda, že Vám moje rada přišla vhod :)
Myslím, že jste vybrala dobře - za tu cenu je Brit Care super krmivo. Kombinace s Applaws - myslím, že by snad problém nastat neměl.
Pokud se týká Applaws, tak tam teď měnili továrnu a jak prý přesouvali výrobu, tak to uspěchali. Určitě kontaktujte dodavatele, měli by Vám to vyměnit. My máme teď taky zrovna tu šarži, co moc nechutná, ale kočičky po pár dnech papat naštěstí začaly, takže to neřešíme :)
Jinak už jsem to slyšela mockrát, že když se otevře větší balení, tak to některé kočičky odmítají. To opravdu nevím, čím to je - že by snad dávali chutnější granule do menších pytlíčků? :)
Ty konzervy Gourmet bych dávala minimálně, není to nic extra ;)

Re: Re: kvalita 7kg balení?

(Petra , 17. 2. 2016 21:21)

Něco na tom asi bude, koupila jsem 2 X to malé balení Applaws a naše vybíravé číči to sluply, tak jsem koupila větší balení a to vůbec nechtěly. :-)

Kocka a jidlo

(Marcela, 7. 2. 2016 10:36)

Dobry den,
rada bych se zeptala, co s nasim milackem. Mame ji od listopadu a je ji 10 mesicu. Je to britka z chov. stanice a prisla k nam neskutecne vykrmena.
Od te doby ale skoro nezere. Davame ji TOTW granule tu rybi verzi a ty miluje. Aby to mela pestrejsi, tak jsme zkouseli ruzne kapsicky, pastiky ale z toho ji zaujme jenom whiskas s lososem (ja vim, zadny zazrak...). A to taky jenom olize to zele a zbytek sni tak jako ze nic lepsiho uz neni. Jinych se vubec nedotkne.
Co vime, tak chovatelka kocky krmila i syrovym masem, ale ani to nechce - da si treba jedno male pokrajene kureci srdce, ale jinak nic. I syroveho lososa si da kousek.
Nevim jestli je takove chovani normalni - meli jsme vzdycky kocky nalezence a ty jedly normalne. Ale nas milacek vubec. Nevypada, ze by ji neco chybelo - energie ma hromadu, mazliva je, i neskutecne mrstna (po prijezdu byla tlusta a neohrabana).
Tak si rikame, ze mozna ve stanici se cpala proto, ze mela konkurenci u jidla. U nas je sama...
Zkratka a dobre, nevim, zda si delat starosti.
Dekuji za pripadnou radu.

Re: Kocka a jidlo

(Mitkocicku, 8. 2. 2016 14:46)

Dobrý den, řekla bych, že tady se jedná o případ "jedináčka". Ta konkurence je k něčemu dobrá, kočičky vážně koukají na kamarády, jestli si dávají to, co jim podáte. Hodně je to ovlivňuje.
Kočka dostane do misky něco, co jí nevoní. Pokud ale vidí, že kolegyně se do toho s chutí pustila, je tady vysoká pravděpodobnost, že se k misce vrátí a rozhodne se, že "už má chuť" :)
Kočičky nejsou takové samotářky, jak se to o nich říká. Je možné, že je té Vaší smutno. Můžete zkusit třeba kočičí feromony, ty by mohly pomoct.
Na druhou stranu - v tomhle věku je u kočiček normální, že jsou hubenější. Spraví se kolem jednoho roku ;) Pokud vyloženě nelezou kosti, tak bych se nestrachovala :)

Co kočce s tráv. problémy?

(Barča, 2. 2. 2016 19:33)

Dobrý den, také bych ocenila radu...
Máme doma dvě kočky, jeden sní naprosto cokoliv, druhý v podstatě taky, ale má potom strašné trávicí problémy, než jsme vyléčily návyky z útulku, musel veterinář dát i několik injekcí...
Teď krmíme RC Sensible 33 a problémy přešly, už několikrát jsem četla, že RC je pouze značka, ale bojím se, že když koupím něco jiného, bude opět problém.... co by bylo nejlepší?? Děkuji

Re: Co kočce s tráv. problémy?

(Mitkocicku, 8. 2. 2016 14:26)

Dobrý den, už jste vyzkoušela i nějakou z doporučených značek? V komentářích už jsme jich řešili spoustu ;) Co např. Taste of the Wild? Na něj slyším samou chválu i u citlivých kočiček :)
Na druhou stranu, pokud jste našla něco, co vyhovuje, tak doporučuji u toho zůstat, když je to jistota. Po nějaké době můžete zkusit přidat trošku něčeho kvalitního do RC a uvidíte, jaká bude odezva ;)

No nevim, nevim...

(Teja, 26. 1. 2016 19:43)

U nás v nejmenovaném malém městečku se jako nejkvalitnější granule ve zverimexu prodávají značky Anka a Ontario... No...:D Tak Vám nevím, kde berou informace.... Hlavně, že pro pejsky mají Taste of the wild... A pro kočku mi cpala ontario, whiskas a nějaký cat mix.... Na kočičky nám zkrátka kašlou... :[ :(

Re: No nevim, nevim...

(Mitkocicku, 1. 2. 2016 15:35)

No, to tedy koukám, co Vám chtěli prodat! Proč nemají i Taste of the Wild pro kočičky?! Anka a Ontario jsou z těch lepších značek, ale jen když hodnotíte značky v takových těch "místních" zverimexech, kde skutečně často nenajdete nic lepšího. Zkuste jim říct, ať Vám objednají TOTW pro kočičky ;)

jaké krmivo?

(Marcela, 23. 1. 2016 18:11)

Dobrý den.Chtěla bych se prosím zeptat,jaké krmivo pro moje kočičky.Mám jich doma šest.Od půl roku do 7 let.Kupuji i konzervičky cosma,ale ty mi jí jen dvě a jinak felix to mi jí skoro všichni.Nejmenší prcek nechce žádné kapsičky a chce jen granule.S těma granulema je to celkem těžké,protože jsou to rozmazlenečci.Ledaco nesní.Krmila jsem v dobré víře RC,ale chci jim dát to nejlepší.Už týden řeším dilema,jestli Orijen,Nutram,nebo Acana.Nevím si vůbec rady.Vyzkoušela jsem i Applaws pro koťata,ale to mi nechtějí.Děkuji za radu.

Re: jaké krmivo?

(Mitkocicku, 1. 2. 2016 15:32)

Dobrý den, z uvedených značek bych vyzkoušela Nutram, ostatní kočičkám většinou nechutná ;) Mimo to zkuste i Taste of the Wild, receptury jsou pro všechny věkové kategorie a kočičkám velmi chutnají :) Pro vybíravce doporučuji i Leonardo. Kapsičky můžete dávat i horší, pokud jsou jen na chuť (třeba jedna lžička denně). Když budou kvalitní granulky, tak to je hlavní :)

Royal Canin British Shorthair ?

(Dana, 23. 1. 2016 12:59)

Ještě před několika okamžiky jsem měla pocit , že svému "Briťákovi", který dostává Royal Canin British Shorthair (nic jiného) dopřávám krmivo minimálně na velmi slušné úrovni, pokud ne jedno z nejlepších. Nyní jsem na pochybách. Prosím o ohodnocení uvedeného krmiva určeného výrobcem přímo pro tuto rasu koček. Děkuji.

Re: Royal Canin British Shorthair ?

(Mitkocicku, 1. 2. 2016 15:30)

Dobrý den, Royal Canin je krmivo prezentované výrobcem jako to nejlepší, ale když se podíváte na složení, zjistíte, co "luxusního" kupujete (za luxusní cenu). Ve složení najdete nedefinované tuky, rozepsanou kukuřici (jestlipak by byla na prvním místě, kdyby nebyla rozepsaná?), vedlejší výrobky rostlinného původu a krmivo obsahuje také škodlivé konzervanty. Ale díky nezdravým dochucovadlům bude krmivo kočičce jistě chutnat ;)
Pokud jste i tak přesvědčená, že krmíte tím nejlepším, tak u této značky zůstaňte, protože není důležité, co říkají ostatní, ale jak to cítíte Vy ;) Vy musíte být přesvědčená, že když chcete krmit tím nejlepším, tak Royal Canin je ta správná volba :)
Vše, co jsem vyjmenovala výše, do luxusního krmiva nepatří. Pokud jste na pochybách, tak si k tomuto krmivu přivoňte a ochutnejte ho ;)

OBAVA

(Jana, 21. 1. 2016 12:31)

Dobrý den,ráda bych znala Váš názor na granule pro dospělé kočky Peopesko ... můj názor je ,že nic moc... k čemu se dají tyto granule přirovnat ve značkách .Čtu na netu,že jsou na tom stejně jako Acana (kopie jednoho hodnocení: Acana byla asi před 2lety na podobné či nižší úrovni, je to informace podle jednoho českého časopisu vycházející ze studie ministerstva zemědělství...... ) .Teď si nejsem jistá kde je pravda.DÍKY ZA ODPOVĚĎ


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47

následující »