Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se vyznat v granulích (značkách)?

Kočka není hlodavec ani vegetarián, proto potřebuje hlavně maso!

Složení krmiva je velmi důležité, věnujte mu, prosím, pozornost.

Obecně panuje názor, že existují 3 kategorie granulí:

 1. "marketová" (běžně dostupná)
 2. prémiová
 3. superprémiová

Já se spíše přikláním k tomuto dělení:

 1. nevhodná (většinou komerční, příliš levná) - mohou způsobovat zdravotní problémy a nemoci vzhledem k nevhodnému složení (zvracení, průjmy, močové kamínky apod.)
 2. vhodná - s vysokou výživovou hodnotou, nezpůsobující zdravotní potíže

 

Dobré krmivo se pozná jak jinak, než podle složení. Jelikož většina z nás nemá možnost jít se podívat, jak a z čeho se krmivo vyrábí, musíme se řídit uváděným složením. Vyznat se v něm je tak trochu věda, proto zde uvádím pouze základní zásady a zbytek si můžete přečíst na stránkách, na které odkazuji.

Pokud chcete kupovat svým kočkám to nejlepší, tak počítejte s tím, že ke shánění budete muset vynaložit trochu úsilí. Cena je u kvalitních krmiv samozřejmě vyšší, ale koupí nejdražšího krmiva si automaticky nepojišťujete kvalitu. Záleží také na maržích, které jsou u kamenných obchodů o hodně vyšší, protože zde jsou vyšší náklady na provoz. Proto se vám kvalitní krmivo, na které narazíte většinou (pouze) na internetu může zdát podezřele levné. Když si ale na internetu najdete dražší komerční krmivo, které je běžně k dostání, zjistíte, že je zde také o poznání levnější.

 

Nekupujte:

 • barvené granule - barviva Vaší kočce neprospívají a pouze se Vás snaží obalamutit tak, abyste si mysleli, že když dáte kočičce červenou granulku, tak dostává masíčko, a když zelenou, tak je v tom zelenina (krmiva typu Whiskas)
 • nedejte na reklamu - dobré krmivo nepotřebuje reklamu a Vy za ni nepotřebujete platit
 • granule pro psy - kočka má jiné nároky (potřebuje více masa, psí granule mohou obsahovat něco, co kočka nesnese)
 • marketová a také bohužel dobře dostupná krmiva

Seznam často kupovaných "špatných" krmiv, aneb teď pro Vás mám (zřejmě nemilé) překvapení:

 • Whiskas
 • Kitekat
 • Frieskies
 • Pro Plan
 • Ontario
 • Royal Canin (RC)
 • Eukanuba
 • Coshida (stejné jako Whiskas)
 • Animonda Rafiné
 • Hill's Science Plan
 • IAMS

Na základě diskuze níže chci uvést, že krmivo Brit (Brit Premium, Brit Care a Carnilove) nemůžu doporučit kvůli množství negativních zkušeností a také nedůvěřuji surovinám (např. Brit Care obsahuje "dehydratované kuře" - tedy které části, všechny vč. vedlejších?) a také kvůli špatným šaržím, které se v poslední době objevují. Kdo hledá dobrou cenu a nepotřebuje nejkvalitnější suroviny, může vyzkoušet. Pozor na kapsičky Brit Premium, ty svým složením nepatří do dobré kvality.

Nenechte se zmást testy na kvalitu krmiv. Není v nich testováno to, co by mělo, a výsledky bývají podplacené, o čemž jsem se už několikrát přesvědčila. Také odborné "NEZÁVISLÉ" články nejsou tak nezávislé, jak bychom si přáli. Zejména se to týká metody BARF, tak často opěvované a z druhé strany zahěné.

A teď dobrá zpráva, existují i dobrá krmiva - hlavní hledisko je obsah masa a jeho kvalita:

 • Arden Grange
 • Applaws - prodělalo špatnou šarži při změně továrny v roce 2016
 • Orijen
 • Leonardo
 • Firstmate
 • Taste of the Wild
 • Acana
 • Felidae
 • Eagle Pack Holistic

Toto je pouze několik příkladů krmiv. Jakmile se začnete zajímat o složení, kvalitní krmiva si snadno vyhledáte sami :-)

 

Čím se často kočkař řídí a nad čím bychom se měli zamyslet?

Hodně majitelů koček se ve snaze zajistit zvířátku to nejlepší krmení při návštěvě veterináře zeptá, které krmivo je nejlepší, které doporučuje. Veterináři jsou ovlivněni obchodními zástupci určitých značek, kteří je navštěvují a přesvědčují k prodeji (veterinárních) krmiv. Při tom krmivo samozřejmě vychválí. Veterináři se nespecializují na krmiva, většina z nich se složením vůbec nezabývá a pokud se jich zeptáte na určité krmivo, tak se snaží vzpomenout, zda ten název někdy slyšeli... Pokud ne, krmivo zavrhnou.

Veterinář Vám s velkou pravděpodobností poradí, abyste krmivo nestřídali. Ano, nestřídejte krmiva různých kvalit, střídejte pouze kvalitní krmiva, ale pokud máte možnost, střídejte. Zvířátku neublížíte, ačkoli veterinář Vás bude přesvědčovat o opaku (tento jeho názor však není ničím podložen).

Někteří "odborníci" Vám poradí, abyste nekupovali krmivo s "příliš" vysokým obsahem bílkovin. Že prý je to pro kočku "nezdravé". Většinu stravy divoké kočky tvoří maso, které je, světe div se, plné bílkovin... Takže bílkoviny ano, ale z větší části určitě živočišného původu.

 

Čím se řídit neboli takhle ano:

 • podíl masové moučky musí být co nejvyšší (nejlépe alespoň 30 %) a musí být přesně specifikováno, o jaké maso se jedná - např. kuřecí (nikoli pouze maso nebo "kuře")
 • musí se jednat o dehydrované maso - tzn. moučku (moučka obsahuje maso i kosti a čerstvé maso obsahuje pouze maso) nebo čerstvé maso ve velkém množství
 • maso, resp. specifikovaná masová moučka musí být rozhodně na prvním místě
 • krmivo nesmí obsahovat obilí a když už ho obsahuje, tak rozhodně nesmí být na prvním místě a musí být specifikováno, určitě se vyhněte výrobkům, kde jsou ve složení "obilniny" nebo "obiloviny" nebo ještě horší "vedlejší výrobky rostlinného původu"
 • ve složení byste neměli najít výrok typu "obsahuje konzervační látky povolené v EU" - bývají v tom látky, které mohou Vašemu zvířátku škodit - viz www.emulgatory.cz (doporučuji si seznam vytisknout a nosit do obchodů, kde běžně nakupujete potraviny, budete jistě velmi překvapeni, co všechno jíte), nebo tyto látky najdete přímo vypsané a můžete si sami překontrolovat, zda to jsou nebo nejsou ty, které chce své kočičce dopřávat (nejčastěji používané specifikované špatné konzervanty: BHA, BHT)
 • měly by být použity přírodní konzervační látky (např. vitamin E)
 • pozor - vedlejší výrobky mohou zahrnovat nevhodné přísady jako pařáty, zobáky apod.

Výše uvedené body jsou znázorněním toho, jak by to mělo vypadat. Realita je taková, že výrobci si při deklaraci složení tvoří vlastní pravidla. Je vhodné si pročíst stránky výrobce, z nich se dá zjistit překvapivé množsví informací, které Vám pomohou při výběru krmiva. Výrobce by se na svých stránkách měl určitě vyjádřit k původu surovin, zda testuje krmivo na zvířatech. Představení továrny je velké plus.

 

Hlavní zdroje informací (vhodné navštívit):

www.firstmate.cz

www.kocky-online.cz/forum

www.svetkocicek.cz

 

Poměr cena / spotřeba

Granule pro koťata, dospělé kočky, kastráty, nebo kočky žijící jen doma?

 

Granule určené pro koťátka mívají větší výživovou hodnotu, což znamená, že jich kočka sní méně než těch ostatních.

Rozhodně se nemusíte cítit provinile, pokud koťátku náhodně podáte krmivo pro dospělé kočky či naopak. Panuje však názor, že granule pro koťátka mohou uškodit dospělému jedinci, vzhledem k množství přidaných vitamínů mohou zatěžovat orgány.

Dražší, resp. lepší krmiva také zasytí kočičku lépe než ta nekvalitní. Proto když budete kočce podávat kvalitní granule, tak jich spořádá méně, čímž majitel ve výsledku ušetří.

Určitě se vyhněte již zmíněným krmivům dietním (light, castrate, indoor apod.). Doporučuji kupovat granulky pro dospělé kočky (adult).

Z toho vyplývá, že pokud výrobce uvedl na trh krmivo bez určení, pro jaké kočky je vhodné, nemusí Vás to zneklidňovat.

Doporučuji kupovat velká balení - vyjde to mnohem levněji. Je vhodné zakoupit barel (nebo několik) na granule. V dnešní době se už nemusíme bát, že když kočičce granule nezachutnají, tak jsme vyhodili peníze oknem. Stačí si podat inzerát - např. na fórum o kočkách, či různé inzertní servery (úspěšní jistě budete na www.aukro.cz). Nebo druhou možností je odvézt krmivo do útulku. Třetí možností je přimíchávat granule do těch, které kočce chutnají (pozor - kočka může tuto "lest" odhalit).

 

Co dělat, pokud kočičce přestane podávané krmivo chutnat?

 

Může se stát, že svému zvířecímu miláčkovi nasypete granulky a on na Vás vrhne pohled, který říká: "A nic lepšího už tam nemáš? To jsi mě teda nenadchnul..."

Postup je dost individuální, obecně lze říci, že není dobré krmit dlouhodobě jedním druhem krmiva. Výsledkem totiž může být výše uvedená situace, nebo v horším případě si kočka na jistý druh granulí zvykne natolik, že když jí nasypete něco jiného, tak to bude odmítat (krmivo se může přestat vyrábět).

Já osobně mám doma několik druhů granulek (od různých výrobců) a ty střídám. Pozor, odborná literatura uvádí, že velmi častým střídáním granulí si můžete "vyšlechtit" vybíravou kočičku.

Sami jistě vycítíte, jak moc střídat granule. Pokud kočička vyjí mističku a Vy jí nasypete jiné krmivo, myslím, že by neměl být problém. Na "vymňoukávání" oblíbeného krmiva bych ovšem nereagovala.

 

Panuje názor, že někteří výrobci přidávají do krmiva látky zlepšující chuť. Takovým výrobkům se raději vyhýbejte - jsou výrobci, kteří to přímo uvádějí jako výhodu, jako důvod, proč byste si měli jejich výrobek koupit! Kdyby tam ty látky nebyly, kočky by kolem těchto granulí chodily obloukem.

Proč asi? Protože kočka pozná, co je pro ni dobré. Příklad ze života: Jednou se mi bohužel podařilo koupit granule, kde na prvním místě byly obiloviny (!). Moje koťátka to vůbec nechtěla papat. Všechny ostatní druhy granulek papala bez problémů.

Pozor na články v novinách, časopisech a na internetu!

V nich se mimo jiné můžete dočíst, že žádní výrobci do svých granulí látky zlepšující chuť nedávají.

Nevěřte všemu, co kdo napíše! Znovu radím, řiďte se svým rozumem. Víte, co se dává např. do paštik? Ano, je to "odpad", ale hezky okořeněný, aby nám chutnal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jaké granule

(Kulinka, 13. 4. 2016 19:48)

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu ve výběru granulí. Kocourek - 5 let, kočička - 2 měsíce. Kočičku teprve budeme mít. Kocourek měl vždy misku s granulemi k dispozici po celý den, jedli s ní společně s kočičkou, která nám po nemoci zemřela. Nyní bych potřebovala poradit, které granule pro ně budou nejlepší. Tím, že je kocourek zvyklý mít krmivo k dispozici po celý den, nebude možné ohlídat, aby jedli každý ze své misky, když budu v práci. Je možnost krmiva, které by bylo vhodné pro oba? Případně, co byste mi poradila, jak toto řešit. Kocourek do teď jedl kvůli nemocné kočičce Bosch Cat Sanabelle Urinary, což podle veterináře mohli jíst oba. Kocourek nikdy nemocný nebyl, prospívá. Děkuji za odpověď. Alena

Re: Jaké granule

(Mitkocicku, 17. 5. 2016 15:07)

Dobrý den, zvolila bych granule označené "all life stages" - pro všechny věkové kategorie. Granule "urinary" by neměly ublížit.

Která značka

(Radka, 29. 4. 2016 12:37)

Dobrý den dávám kočce Orijen, ale přečetla jsem si že Eukanuba by měla být ještě lepší, vyhrává už několik let nejlepší test střídavě s Hills a Orijen.. V jednom testu vidím že Orijen ma moc vysoko fosfor g/kg 15,0 oproti Eukanuba jen 5,2 a vysoko Kalcium g/kg 20,0 oproti Eukanuba jen 7,0.. A vysoko protein Orijen 40 oproti 36. Můžete me vysvětlit proč mam tedy zůstat u Orijen a nepřejit na Eukanuba adul (kuře, játra) nebo Top kondition 1+ (kuře, krocan, kukuřice)

Brit Care Crazy

(Petra, 10. 4. 2016 16:00)

Jaký máte prosím názor na Brit Care Crazy I'm kitten. Díky

Re: Brit Care Crazy

(Mitkocicku, 13. 4. 2016 17:16)

Dobrý den, v této cenové kategorii bych je určitě doporučila.

jaké granule?

(123, 17. 3. 2016 13:49)

Dobrý den,
mám kocoura a kočku bengálku. Obě kočky jsou po kastraci, kocour prodělal operaci žaludku, protože sežral šňůrku a po roce další operace kvůli překrmování - struvity. Používala jsem do té doby Acanu a Orijen granule (myslela jsem si, že to nejlepší bude ok, ale veterinář mě vyvedl z omylu) . Po operaci pro obě kočky Royal canin proti ledvinovým kamenům. Chci kočkám granue měnit. Asi není dobré, aby měly stále antistruvitové granule, že? Uvažuji o koupi Applaws, ale bojím se opět vysokého podílu bílkovin. Jaké granule teda kupovat. Děkuji za odpověď

Re: jaké granule?

(Mitkocicku, 17. 3. 2016 15:19)

Dobrý den, určitě bych se raději vrátila k Acaně a Orijenu. Krmivo není samospásné, je potřeba pít i hodně vody (už jsem tu zmiňovala fontánku). Krmivo na rozpouštění kamínků bych podávala dočasně a pak zkusila klidně ta krmiva, která jste podával dříve, jen s tou tekoucí vodou navíc :) Ale nejsem veterinář, neberte moji radu jako odbornou ;) Rozhodněte se podle toho, jak to cítíte Vy nebo ve spolupráci s průběžnými výsledky testů od veta ;)

granule

(Petr, 16. 3. 2016 9:05)

Dobrý den
Máme 7-letého britského kocoura, který má velmi mlsný jazýček a tak nějak si bohužel zvykl na RC a my bychom mu rádi začali dávat nějaké lepší krmivo. Na veletrhu jsme koupili několik jiných značek, např. Leonardo nebo Applaws, ale zde jsme neuspěli. Čichl k tomu a nic. Nedávno jsem koukal na hodnocení granulé v Německu a tam jsme zjistil, že v Německu se vyrábí granule s velmi vysokým obsahem masa a tak bych se chtěl zeptat, zda v ČR lze sehnat nějaká opravdu velmi kvalitní krmiva. Dále bych se chtěl zeptat, jaké granule byste mi doporučili pro sedmiletého britského kocoura. Jen dodám, že dle veterináře je zřejmě hodně přecitlivělý, neboť si v psolední době vylízává srst na břišku a u ocasu. Paraziti byli vyloučeni, tak jako nějaká choroba. Doktor řekl, že se zřejmě jedná o psychický problém. I z tohoto důvodu ke změně granulí přistupujeme opatrně. Rádi bychom kocourkovi dopřáli kvalitní krmivo, což jsme si dlouhou dobu mysleli o RC, které se však začalo vyrábět v Polsku, coř pro nás znamenalo jasný STOP. Ale co místo toho? Děkuji předem za jakoukoliv radu.

Re: granule

(Mitkocicku, 17. 3. 2016 15:11)

Dobrý den, jak vidím problémy se srstí a RC v jednom odstavci... ;) Psychický problém to bývá málokdy, co jsem slyšela a zažila ;) Určitě bych přešla na bezobilné krmivo. U vybíravých kočiček většinou zabírá Taste of the wild nebo Nutram.
RC je ochucené obilí :( Věřím, že se to po změně krmiva zlepší :)

Granule pro velké tlamičky

(Jirka, 12. 3. 2016 20:35)

Dobrý večer,
prosím o radu. Prošel jsem všechny komentáře a nenašel jsem toto téma nikde tady. Potřeboval bych poradit. Mám doma mainku. Nevíte někdo o granulích velké velikosti. Znám Royal Canin pro Mainky, Sannabelle grande, leonardo maxi, ale jinak nevím. Ta moje potvora hltá teď applaws s firstmate jak vodu:D Díky, hezký víkend

Re: Granule pro velké tlamičky

(Mitkocicku, 17. 3. 2016 15:03)

Dobrý den, vím ještě o značce Bozita. Jinak bych taky uvítala doporučení pro větší tlamičky :)

Calibra

(Misa, 12. 3. 2016 19:08)

Zdravím,
mám doma cca 9 měsíční kočičku, zhruba měsíc po kastraci. Veterinář mi doporučil začít kupovat dobré krmivo pro kastrované kočky. Ráda bych se zeptala, jaké konkrétní byste doporučila?
Mám předvybrané Calibra Cat Neutered - co si o něm myslíte? Nevím, jak vybírat tato krmiva praktičtěji - např. dle zastoupení popelu ...
velmi děkuji za názor.

Popis produktu:

Pro sterilizované a vykastrované kočky. Krmivo určené pro sterilizované a kastrované kočky, které mají specifické požadavky na výživu. Základ této receptury tvoří chutné a dobře stravitelné kuřecí maso a rýže. Díky tomu obsahuje tato receptura vyšší podíl kvalitních bílkovin a nižší obsah tuku, což optimalizuje tělesnou hmotnost kastrovaných a sterilizovaných koček. Omega 3 nenasycené mastné kyseliny obsažené v lososovém oleji a snížený obsah minerálů redukuje vznik močových kamenů a udržují zdraví močových cest. Zároveň vzhledem ke specifickému složení, tato receptura okyseluje moč a tím pomáhá omezovat tvorbu močových kamenů.

Složení:

Kuřecí maso, rýže, kukuřice, kuřecí tuk (chráněno tokoferoly, zdroji vitaminu E), lososový olej, hydrolyzovaný kuřecí protein, přírodní chuť, sušená jablka, pivovarské kvasnice, extrakt z juky, minerální látky, mannanoligosacharidy (150 mg/kg), fruktooligosacharidy (100 mg/kg), extrakt z juky (80 mg/kg).

Analytické složky:

Hrubý protein 36,0 %, hrubý tuk 11,0 %, hrubý popel 7,0 %, hrubá vláknina 4,4 %, vlhkost 10,0 %, vápník 0,9 %, fosfor 0,8 %, hořčík 0,05 %, metabolizovatelná energie 3 790 kcal/kg.

Re: Calibra

(Mitkocicku, 17. 3. 2016 15:01)

Dobrý den, doporučuji hledat ve složení na prvním místě hodně masa (nejlépe s určením procent) a konkrétně vypsaného, co nejmenší množství obilovin (rozepsané obiloviny do kvalitního krmiva nepatří - tím myslím jednu surovinu rozepsanou do více sousloví).
Pokud v krmivu není uvedeno na prvním místě maso V SUŠENÉM STAVU, tak bych hledala vyjádření výrobce k poměru živočišných a rostlinných bílkovin, podle toho se můžete také rozhodovat. To ale píše málokdo, spíš jen ti, kteří se mají čím chlubit řekla bych :(
No a pak hledejte zkušenosti :)
Calibra je krmivo hodně obilné, v této cenové hladině bych se momentálně podívala radši na Brit Care ;)

Starvita Kittens z Mountfieldu?

(Magda, 12. 3. 2016 9:23)

Dobrý den,
děkuji za tuto stránku, dost mi pomohla s orientací v granulích.
Mám dvě čtyřměsíční koťata, momentálně jedí TOTW, předtím Concept for Life. Tento týden nám přišel leták z Mounfieldu, kde jsem si přečetla složení jejich granulí Starvita Kittens. Složení mi přišlo celkem pěkné, ale dlouhé a v něčem se nevyznám. Zkopíruju ho tu, mohla byste na něj napsat svůj názor? Děkuji.
STARVITA KITTEN je špičkové holistické krmivo bez obilovin, které je vhodné pro všechna koťata do 12 měsíců, březí a kojící kočky.
Obsahuje 87 % proteinů živočišného původu, bylinky (smetánka lékařská, heřmánek pravý, meduňka lékařská, tolice vojtěška) a lososový olej pro zdravou kůži a lesklou srst. Prebiotika příznivě ovlivňují trávení a imunitu a Yucca shidigera omezí nadýmání koťat. Složení tohoto krmiva zaručuje vynikající stravitelnost.

Složení: kuře (sušené kuřecí maso 32 %, čerstvé kuřecí maso 15 % v čerstvém stavu), drůbeží tuk, hrách, bramborové vločky, sušené kachní maso 5 %, hydrolyzovaná vepřová játra 4 %, sušené rybí maso 4 %, cukrovarské řízky, jablečné výlisky, slepičí vejce, lněné semeno, pivovarské kvasnice, bramborový škrob, vepřové a hovězí škvarky 2 %, sušená syrovátka, lososový olej 1 %, směs sušených
bylin 0,8 % (smetánka lékařská, heřmánek pravý, meduňka lékařská, tolice vojtěška), chlorid sodný, sušené inaktivované kvasinky rodu Saccharomyces cerevisiae 0,3%, fruktooligosacharidy 0,2 %, uhličitan vápenatý, Yucca shidigera

Analytické složky: hrubý protein 38 %, hrubé oleje a tuky 21 %, hrubá vláknina 2,3 %, hrubý popel 7,3 %, vápník 1,2 %, fosfor 0,9 %, sodík 0,32 %
Nutriční doplňkové látky/kg:
stopové prvky: železo 225 mg, měď 25 mg, mangan 45 mg, zinek 158 mg, selen 0,5 mg, jód 2,6 mg, vitamíny, pro-vitamíny a chemicky definované látky s obdobnými účinky: vit. A 23300 m.j., vit. D3 1420 m.j., vit. E 260 mg, vit. B1 13 mg, vit. B2 29 mg, vit. B6 15 mg, vit. B12 125 μg, vit. C 225 mg, niacinamid 130 mg, pantothenan vápenatý 43 mg, kyselina listová 5 mg, biotin 1,1 mg, cholinchlorid 2800 mg, taurin 1320 mg, senzorické doplňkové látky: rozmarýnový extrakt 100 mg, aminokyseliny: DL-methionin 7650 mg, antioxidanty, konzervanty


Re: Starvita Kittens z Mountfieldu?

(Mitkocicku, 17. 3. 2016 14:54)

Dobrý den, složení vypadá docela dobře. Co se mi na něm nelíbí: rozepsané plnidlo (brambory) - je jich tam více, než chce výrobce přiznat, a (osobně) nemám ráda ve složení škvarky (má je např. i Bozita a kočky po ní zvracejí). Také si myslím, že toto krmivo bude docela slané, takže určitě to bude chtít fontánku ;)

kvalitní granule pro kastráty

(Paja, 27. 2. 2016 14:18)

Dobrý den, chtěla bych vědět, které granule jsou nejkvalitnější z granulí pro kastráty. Taste of wild/acana/orijen bohužel nedělají řady pro kastrované kočky, tak teď když je kocour po kastraci nevím na co bezpečně přejít. Dobré ohlasy má Brit care Cat. Nevíte prosím o něčem? Děkuji

Re: kvalitní granule pro kastráty

(Paja, 27. 2. 2016 14:20)

ještě bych chtěla zmínit, že se jedná o Mainského kocourka.

Re: kvalitní granule pro kastráty

(Mitkocicku, 8. 3. 2016 11:54)

Dobrý den, můžete bez obav pokračovat v krmení zmíněnými značkami. Jsou velice vhodné pro kastráty, ačkoliv to tam není uvedeno! :) Všechna špičková krmiva jsou vhodná i pro kastráty.
Brit Care se zlepšil, ale šla byste dle mého názoru o třídu níž ;)

Re: Re: kvalitní granule pro kastráty

(Paja, 12. 3. 2016 20:45)

děkuji:)

Krmivo pro klouby

(Honza, 23. 2. 2016 21:44)

Dobrý den,

Poprosil bych Vás o radu. Před nedávnem mi začala jedna z koček kulhat. Veterinář po rentgenu zadní packy řekl, že má pravděpodobně artrózu a doporučil mi RC Mobility. RC ale výše nedoporučujete. Máte jiné doporučení na krmivo s kloubní výživou pro kočky? Kočce je teprve 5 let. Předem děkuji za odpověď.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48

následující »